ТОВ “Місто ТВМ” покидає ринок міжміських пасажирських перевезень

Маршрут на Пологи

Із 17 лютого 2018 року ТОВ “Місто ТВМ”  встановило один із своїх моніторів на маршрут Автовокзал “Запоріжжя-1” – Пологи. А вже 23 березня 2019 року цей монітор був знятий і замінений на маршрут №80 (ТЦ Metro – Порт).

Із чим пов’язані такі зміни?

Про це ми запитали директора ТОВ “Місто ТВМ” Івана Данюка.

“Коли ми встановлюємо монітор в ту чи іншу маршрутку, для нас важливо не стільки прозвітувати перед клієнтами про кількість встановлених моніторів і розширення географії маршрутів. Набагато важливіша ефективність реклами, яка зумовлена багатьма чинниками, одним із яких є пасажиропотік.

Було дуже цікаво попробувати відеорекламу в міжміському транспорті. Адже частина клієнтів була налаштована на те, щоб вийти за рамки міста Запоріжжя. Аргументація була такою, що у жителів Запоріжжя виробився імунітет проти шквалу реклами, тоді як жителі райцентрів не настільки загартовані рекламою.

Що ж вийшло насправді?

По-перше, одна машина на одному з приміських маршрутів не зробила погоди. По-друге, Пологівський напрямок виявився аж надто перевантажений автобусами. Часова різниця між деякими маршрутами на/з Запоріжжя складає лише 5 хвилин, хоча у більшості випадків середній інтервал руху складає 15-20 хвилин. Звичайно, одна машина на фоні такого величезного автопарку легко загубиться. Але ж, можливо, жителі Полог чи жителі Запоріжжя люблять навідувати одне одних, тому й стільки маршрутів відкрили.

Посидівши на пасажирському кріслі маршрутки, ми вивчили ситуацію. Вона подібна до тої, що спостерігається на міських маршрутах. Як і в Запоріжжі, тут є свій час пік (вранці та увечері), і є своє спади – у середині робочого дня. Але якщо міська маршрутка за день робить 7-8 кругів (рейсів туди-назад), то міжміська – всього 2 круги. А це значить, що пасажиропотік значно поступається рівню запорізької маршрутки.

Ще один чинник, що вплинув на прийняття рішення про зняття монітора з міжміського маршруту – це зворотній зв’язок.

Адже не лише клієнти відслідковують ефективність нашої реклами з допомогою зворотнього зв’язку, а цим “грішимо” і ми. Побачивши відеорекламу в маршрутках, нам часто телефонують і приватні підприємці, і менеджери різних рівнів. І ми фіксуємо, в якій маршрутці побачили нашу рекламу. На жаль, з Пологівського напрямку дзвінків було небагато. Мабуть, приватні підприємці та менеджери добираються в Запоріжжя іншим транспортом.

Куди ми поставили “Пологівський” монітор? На даний момент питання про розширення відеореклами в маршрутках не йдеться, аж поки не буде закінчено модернізацію моніторів. До речі, модернізований монітор було встановлено замість “старого”. У нас достатньо моніторів, що провести географічне розширення, але на даний момент важливіше закінчення модернізації. Зараз є 9 моніторів, які дозволяють тримати руку “на пульсі” відеореклами. Модернізація решти – не за горами.

Чи можливе повернення на міжміський ринок пасажирських перевезень? У принципі це буде цікаво, але є сенс це робити комплексно. Однак ми до цього поки що не готові. Це справа віддаленої перспективи.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *