Чи варто рекламуватися у міжсезоння?

Якщо ви Coca Cola чи Procter&Gamble, то ви рекламуєтеся 365 днів на рік.

Цьому сприяють два чинники:
1) величезний рекламний бюджет, який перевищує річні бюджети багатьох країн;
2) продукти розраховані на щоденне споживання.

Але як бути фірмам з обмеженим рекламним бюджетом та чітко вираженими сезонними підйомами та спадами споживання?

Переважна більшість компаній намагаються активно рекламуватися лише в сезон, а у міжсезоння скорочувати рекламний бюджет до мінімуму (аж до нуля).

Логіка такої позиції на перший погляд виглядає цілком обгрунтованою: в сезон ми більше заробляємо, тому й більше витрачаємо, а в міжсезоння ми менше заробляємо, тому затягуємо “рекламний” пасок.

Не буду сперечатися з даною точкою зору. Зазначу лише, що вона вказує на відсутність чіткої рекламної стратегії, і ставить її в залежність лише від ринкової коньюнктури.

Те, що так думає переважна більшість компаній, призводить до наступних наслідків. У сезон на споживача з усіх щілин сипеться реклама про один і той же продукт, а у міжсезоння – жодної реклами.

Висновок очевидний – у міжсезонні Вашу рекламу помітять, оскільки ви у гордій самоті, тоді як у сезон це ще не факт. А на перенасиченому рекламному ринку те, що Вас помітили – уже перемога. Адже скільки реклами залишається непоміченою…
Як казав Стів Джоббс, “Думай по-інакшому” (Think different). Бо коли так почнуть думати усі, доведеться вигадувати новий велосипед навіть у міжсезоння.

Іван Данюк,
Директор ТОВ “Місто ТВМ” (Телереклама в маршрутках)

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *